Instagram Reklam Verme Hizmeti

Sayfanıza reklamlardan dönüşlerin fazla olmasını istiyorsanız etkili Instagram Reklam Verme hizmetimizden yararlanın.

Instagram Reklam Verme Hizmeti

Kitle Odaklı Reklam Optimizasyonu

Yüksek Oranlı Geri Dönüş

Düşük Maliyet

01.

Tespit

Sayfanızın hedef kitlesini tespit ederiz.

02.

Hazırlık

Sayfanızı düşük maliyetli Instagram Reklam Verme hizmeti için hazırlarız.

03.

Reklam Düzeni

Sayfanızın reklam düzenini belirleriz ve hangi sıklıkla reklam yapılacağını planlarız.

04.

Başardık!

Yüksek oranlı geri dönüş ve düşük maliyet ile hedeflerimize ulaşırız!

Dünya genelinde 1,5 milyardan fazla kullanıcının tercihi olan Instagram’da sponsorlu reklam vermek neden çok önemli? 2023 verilerine göre 200 milyondan fazla işletmenin reklam verme amacıyla kullandığı Instagram ile neleri başarabilirsiniz? 

Günümüzün en fazla alışveriş odaklı sosyal platformu Instagram. E-ticaret pazarlama platformu olan Yotpo’nun araştırmasına göre kullanıcılar, markalı içeriklerle Instagram’da Facebook’tan 58 kat ve Twitter’dan 120 kat daha fazla etkileşim kuruyor. Dolayısıyla da e-ticaretle ilgileniyorsanız olmanız gereken mecraların başında Instagram geliyor. 

Instagram’da Sponsorlu Reklam Vermek Size Ne Sağlar? 

Amerikalı gençler arasında yapılan araştırmaya göre gençlerin %73’ü, markaların kendilerine ulaşması için en iyi yolun Instagram olduğunu söylüyor. Peki, Instagram’da sponsorlu reklam vermek size hangi avantajları sağlıyor: 

 1. Facebook Reklam Yöneticisi ile gelişmiş hedefleme 
 2. Geniş bir kitleye ulaşabilme 
 3. Hedef kitlenizi genişletme
 4. Potansiyel müşterilerinizi bulma
 5. Marka bilinirliğini sağlama 
 6. Reklam türü çeşitliliği
 7. Reklamların performans takibi
 8. Dönüşüm, satış oranlarını yükseltme  
 9. Düşük reklam maliyeti ile yüksek kârlılık 
 10. Takipçi sayınızı, beğenme ve yorum oranlarını artırma
 11. Web sitenize ya da online mağazanıza trafik çekme

Güncel verilere göre Instagram’daki etkileşim oranı, diğer sosyal medya platformlarındaki etkileşim oranından çok daha yüksek. Araştırma ve danışmanlık şirketi Forrester, popüler tüm sosyal medya platformları arasında %4.21 etkileşim oranıyla Instagram’ın ilk sırada yer aldığını ortaya koydu. Aynı araştırma Facebook ve Twitter’daki etkileşim oranının toplamda %0.10 olduğunu da gösterdi. Siz de diğer işletmeler gibi Instagram’da sponsorlu reklam vererek markanızın geleceği için doğru adımları atabilirsiniz. 

Instagram’a Reklam Vermek İçin Neden Bizi Tercih Etmelisiniz? 

SM Yönetimi olarak Instagram reklamları için ayırdığınız bütçeden “maksimum fayda” sağlamanızı hedefliyoruz. Reklam kampanyanızı tüm dinamikleriyle birlikte titizlikle oluşturuyor ve reklamınızı sadece ilgili kişilerin görmesini sağlıyoruz. Böylelikle çok daha düşük bir bütçe ile çok daha fazla kişiye ulaşarak yüksek dönüşüm oranı elde ediyoruz. 

Instagram’da sponsorlu reklam vermek için profesyonel danışmanlık almanın farkı:  

 1. Hesabınızı Yapılandırın, Güçlenin!

SM Yönetimi olarak Instagram’da sponsorlu reklam vermek için gerekli olan profesyonel hesabınızı oluşturuyor, yapılandırıyor ve yönetiyoruz. 

Profesyonel hesap sayesinde hedef odaklı, sonuçların anbean takip edilebildiği Instagram reklamları verebilirsiniz. Reklamlarınızın çok daha iyi stratejiler üzerine inşa edilebilmesi için bu hesapta biriken verileri doğru analiz etmek, anlamak ve kullanmak son derece önemlidir. Ancak bu hesapta biriken verilerin işe yarar olması için yolun en başında, çeşitli “iç görüler” ışığında doğru reklam kampanyaları tasarlanmalıdır. 

Dijital reklam kampanyaları alanında uzmanlaşan bir ajans olarak, yürüttüğümüz pek çok farklı proje sayesinde platformları tanıyor ve minimum bütçe ile en isabetli reklamları planlıyoruz. 

 1. Reklam Bütçeniz Kontrol Altında! 

Instagram’da sponsorlu reklam vermek, geleneksel reklam verme yöntemlerine kıyasla çok daha az maliyetlidir. Ayrıca tamamen hedefe yönelik geniş bir kitleye, her an ulaşabilme imkânı sunar. Dolayısıyla da günümüzde Instagram’da sponsorlu reklam vermek bir işletme için en avantajlı yolların başında gelmektedir. Ancak Instagram reklam fiyatları, her reklam kampanyasında aynı değildir. 

Reklam maliyeti; 

 • Sektöre, 
 • Hedef kitleye, 
 • Reklamın nasıl yapılandırıldığına, 
 • Seçilen reklam alanına,
 • Tıklanma miktarına göre değişmektedir. 

Burada önemli olan bir diğer nokta da reklamın kullanıcılara gösterileceği “doğru zaman dilimini” belirleyebilmektir. Yapılan son araştırmaları takip ederek, kullanıcıların ve spesifik olarak sizin hedef kitlenizin platformda en yoğun şekilde bulunduğu zamanları biliyor ve reklamlarınızı buna göre optimize ediyoruz. Doğru bir şekilde optimize edilmemiş Instagram reklamları; yanlış zaman aralıklarında dolaşıma girerek hedeflemediğiniz, ürün ya da hizmetinizle ilgilenmeyen insanlara gösterilebilir. Bu da size para, zaman ve emek kaybı olarak döner. 

Tüm bu dinamikler bize, Instagram’da sponsorlu reklam vermenin son derece bilinçli yürütülmesi gereken bir süreç olduğunu göstermektedir. Instagram’a reklam vermenin temel mantığını bilmeyen kişiler, oldukça yüksek meblağlar harcayarak hiç dönüşüm elde edemeyebiliyor. SM Yönetimi olarak bütçenizi doğru yönetiyor; reklam verme amacınıza en uygun hedef kitleye “doğru reklam modeli” ile ulaşıyoruz. 

 1. Segmentlere Ayrılmış Hedef Kitle ile Daha Fazla Kişiye Ulaşın!

Sattığınız ürün ya da hizmete ihtiyacı olan kişileri bulmanın en iyi yollarının başındaInstagram’da sponsorlu reklam vermek geliyor diyebiliriz. Çünkü Instagram reklam gösterimleri için Facebook’un veritabanını kullanıyor. Bu da hedef kitlenizi çeşitli detaylar bağlamında küçük parçalara bölerek, çok daha verimli bir şekilde hedeflemenizi sağlıyor. 

Instagram’a reklam vermek söz konusu olduğunda işletmelerin yaptığı en büyük hata, çok geniş bir hedefleme stratejisinde kaybolmaktır. Markalar -genellikle- çok geniş bir kitleye ulaşmanın daha faydalı olacağını düşünür. Oysa hem araştırmalar hem de deneyimlerimiz gösteriyor ki segmentlere ayrılmış ve ayrı ayrı hedeflenen gruplardan dönüşüm alma olasılığı daha yüksektir. Dijital pazarlamanın temel mantığı da “hedef kitlenin segmentlere ayrılması” üzerine kuruludur.

Örneğin sadece yaş aralığı, konum ve cinsiyet verilerine dayalı bir reklam kampanyası ile oldukça geniş bir kitleye ulaşacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak reklamı görecek kişilerinin ilgi alanları, daha önce etkileşime girdikleri gönderiler gibi seçenekleri belirlemezseniz, reklamınız geniş ancak çoğunlukla alakasız bir gruba gösterilecektir. Bu da reklam giderlerinizi artırırken size kazanç sağlamayacaktır. 

 1. Hedefe Uygun Reklam Alanı ile Dönüşümlerinizi Artırın! 

Instagram’da sponsorlu reklam vermek için pek çok farklı reklam formatı bulunuyor. Dolayısıyla Instagram reklamlarının platformun hangi alanında gösterileceğini seçebilirsiniz. Ancak önemli olan hedeflerinize hizmet eden doğru reklam alanını seçmektir. 

Aklınızda belirli bir reklam formatı olsa bile, bazen ürününüz ya da reklam verme amacınıza hizmet etmeyen bir modeli seçmiş olabilirsiniz. Eğer hedef kitleniz çoğunlukla video izliyorsa, onlara fotoğraf reklamlarını kullanarak ulaşamayacağınızı unutmamalısınız. SM Yönetimi olarak tecrübemiz ile hangi reklam alanlarının, hangi potansiyelleri tetiklediğini biliyor ve sizi doğru alanlara yönlendiriyoruz. 

 1. A/B Testleri ile En İyi Reklamı Bulun!

Instagram’da sponsorlu reklam vermek, sadece bir kere yapıp bırakabileceğiniz bir süreç değildir. Belirli periyotlarla Instagram’a reklam vererek kitlenizi genişletmeye, ürün ya da hizmetlerinize ihtiyaç duyan insanları bulmaya devam etmelisiniz. 

Biz de SM Yönetimi olarak daha iyi reklam kampanyaları oluşturabilmeniz için A/B testleri yaparak stratejinizi adım adım güçlendiriyoruz. Farklı değişkenlerin reklam başarısına etkisini ölçtüğümüz A/B testleri ile bütçe optimizasyonu konusunda daha verimli kararlar alabiliyoruz. 

SM Yönetimi Farkı ile Instagram’a Reklam Vermek 

İşletmeler için Instagram’da sponsorlu reklam vermek gerçekten etkili bir büyüme yöntemidir. Ancak gelişigüzel bir şekilde verilen Instagram reklamları, hiçbir fayda sağlamayacağı gibi maddi açıdan zarar etmenize de yol açar. Bu nedenle vaktinin önemli bir bölümünü Instagram’da geçiren kullanıcılara doğru strateji ile doğru zamanda ulaşmak gerekir

Bir marka olarak, büyüklüğünüz fark etmeksizin, dijitalleşmeden ayakta kalabilmeniz günümüz şartlarında oldukça zordur. İnsanlar herhangi bir ihtiyaçlarında refleks olarak ilk internete bakmaktadır. Bu alışkanlıkların her işletme için “dijitalleşmeyi” zorunlu kıldığını söyleyebiliriz. Siz de işletmenizin gerçek potansiyelini ortaya çıkartmak istiyor ama nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız markanızın dijital yüzünü tasarlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Siz işinize odaklanıp işinizi geliştirirken, biz de satışlarınızı artırmak için doğru Instagram reklamları planlıyoruz.

 • Pazarlama stratejinizin bir parçası olarak Instagram’da sponsorlu reklam vermek size ne sağlayabilir?
 • Düşük maliyetle yüksek dönüşüm elde etmenin yolları nelerdir?
 • Kârlılığınızı artırmak için hangi adımları atmalıyız? 

Dönüşüm odaklı Instagram reklamları için yardıma mı ihtiyacınız var? Bize ulaşı